x Serbian Ultramarathon Federation
 
SerbianHungarianEnglish
05.24.2019. Friday
 
 
ASSOSIACIONS
 
Australian Open
International Association
of Ultrarunnera
 
2_2.jpg
Atletski Savez Srbije
 
2_4.jpg
Ultramaratonski Savez Srbije
 
2_5.jpg
Paligo Palus
Ultramaratonski klub
 
OUR SPONSORS
Mini Pani
SIBERIAN HEALTH


Entry list - 2019
02.21.2019.

6h:

  1. Ilija Dedic USA
  2. Dejan Ubornji SRB
  3. Péter Boros HUN
  4. Balley Ingrid SRB
  5. Mauri Kivinen FIN
  6. Balint Bartha HUN
  7. Albert Lukács HUN
  8. Vukov Zorica SRB
  9. Tamas Jagodic SRB
  10. Nikola Kujundžić SRB


12h:

  1. Dragana Tabaković SRB
  2. Marko Marković CRO
  3. Dejan Mijatović SRB
  4. Zsolt Szalkai HUN
  5. Nenad Glusac SRB

24h:

  1. Marko Milevoj CRO
  2. Nenad Ivanović MNE
  3. Gábor Bakó HUN
  4. Miroslav Pajić SRB
  5. Rafai Gustav SRB
  6. Halas Edvard SRB
  7. Fredrik Olaussen FIN
  8. Vladimir Dobrivojević CRO
  9. György László HUN
  10. Aldo Maranzina ITA
  11. Velimir Miloš BIH
  12. Zdravko Barić BIH
  13. Marko Milevoj CRO
  14. Valentina Nejković SRB
  15. Nenad Stanković SRB
  16. Damnjan Todorovic SRB
  17. Mihal Šulja SRB
  18. Erika Kisháziné Zombory HUN
  19. Saša Gacik SRB
  20. Attila Badics HUN
  21. Zoltan Mathe HUN
  22. Ervin Mesaroš SRB
  23. Vukov Zorica SRB
  24. Balley Ingrid SRB

50 km:

  1. Đorđević Verica SRB
  2. Samir Mehmedovic BIH
  3. Papić Nikša SRB
  4. Katarina Pohlod SRB

100km:

  1. Vasil Grozev BUL
  2. Nešić Marija SRB
  3. Ivan Miskeljin SRB
  4. Nebojša Vujković Cvijin SRB

RELAY:

6h:

  1. Csiga Sprint Team (Apel Maria, Suveges Laslone)
  2. Csip Csup Csodak
  3. ultRAn Senta (Fodor Tom, Kovács Viktor, Kis Jovák Viktor, Nagy Gellért Béla)
  4. Iskra Team (Nikola Babić, ...)
  5. Prosto Team (Zoran Crnkovic, ..)

 

12h:

  1. ARK TRON ZVERI (Ćirić Dragan, Bedić Zlatko, Grković Nenad, Šafranj Jamanta)
  2. NEUHVATLJIVI (Rajković Nemanja, Adrijan Malagurski, Stojanov Damir, Trbojević Bogdan)
  3. TRON 1 (Laslo Čordavič, Rapić Dragan, Malagurski Aleksandar, Graovac Dejan)